Zajímavosti v okolí

Valašské muzeum v přírodě

Národní kulturní památka proslulá v širokém okolí se nachází v Rožnově pod Radhoštěm vzdáleném 16 km od Horní Bečvy.
Muzeum tvoří 3 objekty:
Dřevěné městečko – nejstarší část VMP. Dřevěné městečko prezentuje způsob života na malém městě v období od poloviny devatenáctého století až po první čtvrtinu století dvacátého. V hlavní sezóně zde probíhají programy připomínající obyčeje
a dovednosti našich předků.
Mlýnská dolina – V této části jsou sdruženy technické stavby převážně na vodní pohon. Mimo jiné je zde možné vidět např. mlýn, valchy, lisovnu, pilu a expozici dopravních prostředků známých na Valašsku.
Valašská dědina – Hospodářské usedlosti, salašnické stavby, mlýn a kovárna jsou umístěny v krajině, která svou členitostí připomíná mnohé vesnice na úbočích Beskyd.

Jurkovičova rozhledna

Unikátní Jurkovičova rozhledna je postavena na Karlově kopci v Rožnově pod Radhoštěm podle plánů architekta Dušana Jurkoviče, nad Valašskou dědinou Valašského muzea v přírodě. Známý architekt Dušan Jurkovič navrhl vyhlídkovou věž již v roce 1896, tedy před 116 lety. Výška rozhledny je 32 metrů, přičemž nejvyšší vyhlídková plošina je ve výšce 19 metrů.

Pustevny

Pustevny jsou velmi atraktivním výchozím bodem pro výlety za každého počasí. Dostanete se sem pohodlně autem, lanovkou nebo pěšky či na kole. Z Pusteven se můžete vydat na horu Radhošť, která se stala symbolem zdejšího kraje. Po cestě si prohlédnete nejznámější symbol Moravskoslezského kraje, sochu pohanského boha úrody Radegasta, jejíž autorem frenštátský rodák Albín Polášek.

Stezka Valaška

Nadzemní panoramatická Stezka v korunách stromů Valaška se nachází u horní stanice lanové dráhy na Pustevnách a je dlouhá 610 metrů, přičemž lesní úsek po věž je dlouhý 390 metrů a zbytek tvoří chodník na 22 metrů vysokou kaskádovitou věž. Nejvyšší patro věže je ve výšce 1099 metrů nad mořem a za dobrého počasí je z něj možné dohlédnout na Jeseníky či Velkou Fatru. Součástí stezky je skleněná vyhlídková plošina a 150 metrů dlouhý zavěšený "himálajský" chodník.

Rozhledna Súkenická

Nachází se na vrchu Čarták (952 m.n.m) a je nejmladší rozhlednou v Beskydech. Rozhledna nabízí výhled na celé Beskydy, hřeben Javorníků, Malou a Velkou Fatru a za příznivého počasí lze dohlédnout až na Tatry. Od hotelu ENDEMIT je rozhledna vzdálena 9,3 km.

Vodní dílo Šance

Vodní nádrž Šance leží na horním toku řeky Ostravice. Název je odvozen od vrchu Šance, který se tyčí na levém břehu poblíž hráze.
Přehrada byla postavena v roce 1970 a při stavbě byla zatopena centrální část obce Staré Hamry a zrušena železniční trať v úseku Ostravice-Bílá. Přehradní jezero má rozlohu 333,5 ha a dosahuje hloubky až 62,5 m. Sypaná kamenná hráz je 65 m vysoká a 342 m dlouhá.

No items found.